x
Hakkımızda
İpek yolunun en önemli geçiş noktalarından birinde, eşsiz kültür mirası ile dünya halı sektörünün marka şehri: Gaziantep. Gaziantep aynı zamanda eşine az rastlanır bir sektörel kümelenmeye de ev sahipliği yapıyor: Yüzlerce halı üreticisi bu benzersiz şehirde konumlanmış durumda. Festival Halı olarak, geliştirdiğimiz satış ve pazarlama ağı ile tüm dünyaya hizmet verebilecek kapasiteye ulaşmayı başardık. Bu kapasite ve pazarlama becerisini şehrimizin değerli üreticileri ile rekabet etmek için değil, diğer üreticilerin hizmetine sunmayı ve oluşacak sinerji ile Gaziantep halı sektörünü çok daha ileriye taşımayı planlıyoruz.

Festival’in oluşturduğu satış ve pazarlama ağını, üreticilerin gücü ile birleştirdiğimizde ortaya çok büyük bir sektör gücü çıkacağına inanıyoruz. Bu işbirliği sayesinde sektörel kümelenmeyi “mücadele edilecek zorlu bir rakip” olmaktan çıkarıp, üretim, tasarım ve ar-ge alanlarında “büyük güç” haline getireceğiz. Tüm dünyaya Festival Halı markası ile halı satarak, bir marka değeri oluşturacak ve Türkiye’den bir dünya markası çıkaracağız. Türk halısının dünyadaki temsilcisi olmayı hedefleyen Festival Halı, tüm dünyaya yayılmış, depo, mağaza ve e-ticaret ağı sayesinde, Türk halısını üreticiden nihai tüketici ile buluşturmaktadır. Nihai tüketiciye doğrudan ulaşarak sektörümüzün en büyük sorunlarından biri olan, ürün kalitesinin de önemli ölçüde iyileştirileceğini düşünüyoruz.

Sektörel işbirliğinin sağladığı güçle önümüzdeki 10 yıl içinde halı tüketimin en yoğun olduğu 50 ülkede, Festival Halı markasını nihai tüketiciye ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmamızı sağlayacak ikinci en önemli gücümüz “beşeri sermayemiz”. Alanında uzman, başarı hikayemize inanmış, güçlü bir insan kaynağı ile bu hedefin ulaşılabilir olduğuna inanıyoruz. Beşeri sermayenin oluşması için, sektörel dernekler ve üniversiteler işbirliğiyle oluşturduğumuz “Festival Akademi” ile Festival Halı’ya yetişmiş insan kaynağı sağlamaya devam ediyoruz. En büyük sermayemiz olan yetişmiş insan kaynağı ve bir dünya markası olacak Festival ismiyle, Gaziantep’in marka şehir olma vizyonuna uluslararası düzeyde hizmet edeceğiz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.